LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SHBA e prerë/ Reforma në Drejtësi nuk do të ndalojë

29 Mars 2019, 12:56, Aktualitet CNA
SHBA e prerë/ Reforma në Drejtësi nuk do të ndalojë

Zv.Shefi në detyrë i Misionit të SHBA, Daniel Koski në Konferencën ?Planifikimi Urban dhe Zhvillimi Ekonomik Vendas? ka deklaruar se Reforma në Drejtësi është në rrugën e duhur dhe nuk do të ndalojë.

Sipas tij, Shqipëria do të ketë shumë shpejt sistemin e pastër të drejtësisë.

?Reforma në Drejtësi vazhdon të ecë përpara, në rrugën e duhur dhe sipas planit. SHBA janë krenare për ndihmën që po u jepet këtyre institucioneve ndërsa ecin përpara. Shqipëria do të ketë shumë shpejt sistemin e ndershëm dhe transparent të drejtësisë që Kushtetuta parashikon” deklaroi Dan Koski.

Lajmet e fundit nga