LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

DASH fut në “sherr” politikën/ Alibeaj: Populli do ta ndalojë Edi Ramën

29 Mars 2019, 13:05, Aktualitet CNA
DASH fut në “sherr” politikën/ Alibeaj: Populli do ta

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili thekson se Shqipëria është vend burim kanabisi dhe portë hyrëse për drogat e forta, ka sjellë reagimin e ashpër të opozitës, kundër qeverisë.

Ish-deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat, ndërsa citoi disa pjesë të raportit në fjalë, theksoi se është i domosdoshëm largimi i përgjegjësit kryesor të kësaj situate, që sipas tij është Edi Rama.

?Është i domosdoshëm largimi i përgjegjësit të kësaj situate. Zgjidhja e vetme është shembja e këtij sistemi të kalbur?-tha Alibeaj.

Më tej, ish-deputeti demokrat theksoi se se Rama me një oligarkët dhe trafikantët po mbron pushtetin kriminal, por sipas tij populli nuk do ta lejojë.

?Rama me një grusht trafkantësh dhe oligarkësh mbron pushtetin kriminal. Por, populli ëhstë ngritur në këmbë për të ndaluar. Shqipëria nuk e meriton të jetë portë hyrëse e drogës. Shqipëria meriton të jetë si gjithë Europa dhe ashtu do të jetë? ?tha ndër të tjera ish-deputeti Alibeaj./CNA.al

DASH: Shqipëria, bazë operacionesh për krimin e organizuar

DASH: Shqipëria burim kanabisi, vend tranzit për drogat e forta

Lajmet e fundit nga