Meta dhe Idrizi e quajtën cinik e arrogant/Rama: Nuk e kanë pasur me mua

12 Prill 2017, 13:57, Aktualitet CNA

Në vijim të intervistës që Edi Rama, kryeministri i vendit dha në zyrën e tij kryeministrore, u pyet për deklaratat e forta që Ilir Meta dhe Shpëtim Idrizi, kanë bërë ndaj tij.

Cinike dhe arrogante, i kanë quajtur të dy aleatët e tij vendimet e Ramës, ndërsa ky i fundit në lidhje me këtë gjë u shpreh se nuk ata nuk e kanë pasur drejtëpërdrejtë me të.

?Nuk e kanë adresuar mbi mua drejtëpërdrejtë këtë gjë. Kushtetuta nuk është arrogante dhe liria për zgjedhjet e 18 qershorit nuk është cinizëm, pra të bësh detyrën karshi atyre që na kanë zgjedhur. Kryerja në përputhje me Kushtetutën s?ka të bëjë me arrogancë e cinizmin, por seriozitetin në rrugën ku jemi futur se ky vend mund të bëhet shtet, të vazhdojë të ndërtojmë rrugët e mirëqenies?/CityNews

Lajmet e fundit nga