E fundit!

x

Google investon 880 milion dollar në LG për zhvillimin e ekraneve OLED

12 Prill 2017, 14:15, Aktualitet CNA

Mesa duket edhe Google do të prezantojë një telefon me ekran të lakuar i cili do të zëvendësojë Pixel dhe Pixel XL.

Sipas një raporti të medias Koreane Electronic Times, gjigandi i motorit të kërkimi ka investuar 880.29 milion dollar në LG për ndërtimin e ekraneve OLED për telefonët e ardhshëm Pixel.

Samsung prej kohësh përdor ekrane të lakuara në telefonët e rangut të lartë Galaxy ndërsa Apple pritet ti implementojë për herë të parë në iPhone e ardhshëm./CityNews

Lajmet e fundit nga