LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është momenti për të ngritur kokën”/ Topalli thirrje qytetarëve: Me 20 shkurt të rrëzojmë diktaturën

8 Shkurt 2024, 18:48, Politikë CNA

“Është momenti për të ngritur kokën”/

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli i është bashkuar tubimit të pasdites së sotme poshtë banesës së ish-kryeministrit Sali Berisha.

Topalli u ka bërë thirrje demokratëve dhe qytetarëve që të ngrejnë krye dhe të rërzojën edhe një herë diktaturën.

Gjatë fjalës së saj, ish kryetarja e Kuvendit përcolli mesazhin tek të gjithë qytetarët që të bashkohen në protestën e 20 shkurtit.

“A nuk është e padrejtë që ata shkelin mbi parlamentin si të ishte gjëja me pavlefshme.

Gjykatësja është shkarkuar nga Berisha për arsye korurpsioni.

A nuk është e padrejtë që t’i vësh avokat mbrojtëjs atë që e përshkruante Berishën me urrejtje.

A është kjo demokracia që kemi menduar 30 vite më parë?

Kur ka ndodh që të ndërrohet rregullorja për të përzënë opozitën nga parlamenti.

Kur ka ndodhur të përjashtohen 19 deputetë përnjëherë? Kurrë.

Është momenti për të çuar kokën për të mbrojtur vlerat për të cilat u ngritët dhe rrëzuat diktaturën.

Me 20 shkurt të gjithë së bashku të dalim për të mbrojtur të drejtat tona, për të mbrojtur të sëmurin që s’ka mundësi të bëjë kimioterapi, për të mbrojtur pensionistët.

Duhet kurajo dhe vendosmëri. Ka filluar me rezistencë, vazhdon me protestë por do të përfundojë me rebelim”, ka thënë Topalli./ CNA

Lajmet e fundit nga