LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lulit i lëpin macja gjalpin

8 Shkurt 2024, 10:24, Politikë CNA
Lulit i lëpin macja gjalpin
Lulzim Basha duke ikur nga seanca plenare

Lulzim Basha, me deputetët e tij, janë larguar nga seanca plenare, pasi mazhoranca rrëzoi dy amendamente të propozuara nga ai.

Luli mohoi të marrë fjalën në Kuvend për të folur për amendamentet dhe duket se nuk e priti mirë rrëzimin e amendamenteve.

Kështu, ai mori të vetët dhe iku nga Parlamenti pa thënë asnjë fjalë.

Njësoj sikur t’i kishtë lëpirë macja gjalpin, Luli u mërzit nga socialistët, të cilët nuk ia bënë qejfin sot, ndonëse kishte shkuar në sallë me orë përpara./ CNA

Lajmet e fundit nga