LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një përkthyes për ministren e Ramës

7 Shkurt 2024, 12:49, Politikë CNA

Një përkthyes për ministren e Ramës

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen, Delina Ibrahimaj, ka nevojë për një përkthyes.

Ibrahimaj doli sot në një konferencë për mediat, ku prezantoi vendimin e Këshillit të Ministrave për start up-et.

Por ministrja ka ngatërruar gazetarët me fjalë boshe, duke thënë se VKM-ja “do t’i çelë rrugën çeljes së thirrjes për vitin 2024, që parashikohet të çilet në 16 shkurt”.

Në këtë mënyrë, Ibrahimaj jo vetëm që nuk mundi t’i qartësojë gazetarët mbi VKM-në, por “i bëri ata lëmsh”.

“Miratuam një vendim i cili është shumë i rëndësishëm për sa i përket zhvillimit të ekosistemit të start up-eve. Vendimi lidhet me miratimin e kushteve dhe kritereve për mbështetjen me grante që qeveria u jep start up-eve dhe lehtësuesve.

Kjo VKM do t’i çelë rrugën çeljes së thirrjes për vitin 2024, e cila parashikohet të çilet në 16 shkurt, e cila do të mbështesë start up-et në 3 faza të zhvillimit të tyre”, tha ndër të tjera ministrja./ CNA

Lajmet e fundit nga