LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dinari serb/ Rama: Kosova ka të drejtën e pamohueshme për të zbatuar Kushtetutën

5 Shkurt 2024, 14:30, Politikë CNA
Dinari serb/ Rama: Kosova ka të drejtën e pamohueshme për të
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për debatin e krijuar pas nxjerrjes nga qarkullimi të dinarit serb në Kosovë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Rama deklaron se Kosova ka të drejtën e pamohueshme për të zbatuar Kushtetutën e saj.

Megjithatë, ai shprehet se është thelbësore të ruhen fokusi dhe ndjenja e ekuilibrit.

“Të gjithë jemi dakord që qeveria e Kosovës duhet të angazhohet, të koordinohet dhe të punojë më ngushtë me aleatët e saj kryesorë, le të mos e harrojmë gjithashtu të drejtën e pamohueshme të Kosovës për të zbatuar Kushtetutën e saj. Pas Banjskës, është thelbësore të ruani fokusin dhe ndjenjën e ekuilibrit”, thekson kreu i qeverisë./ CNA

11:53 Politikë

Jorgo Goro, në SPAK

Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, ësht...

Lajmet e fundit nga