LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha fillon të sabotojë opozitën

6 Shkurt 2024, 18:44, Politikë CNA
Basha fillon të sabotojë opozitën
Lulzim Basha

Lulzim Basha ka filluar të sabotojë opozitën, duke vijuar misionin e tij të përçarjes.

Në të njejtën kohë kur qytetarët dhe demokratët mbajnë protestën para shtëpisë së ish-kryeministrit Sali Berisha, Luli zhvillon takime.

Me pretekstin se po mban takime për zgjedhje në struktura, Basha del në takime me Kuvendet e çdo njësie.

Por e vërteta është se ne nuk po shohim zgjedhje, nuk po shohim një proces, nuk po shohim as kandidatë.

E vetmja gjë që po shohim janë disa takime boshe, pa njerëz. Dhe qëllimi i këtyre takimeve është që të godasë opozitën, e cila po proteston për Berishën, por edhe për komisionet hetimore që mazhoranca nuk pranon t’i ngrejë, si dhe për aferat korruptive.

Përveç veprimeve të hapura kundër opozitës në Parlament, ku gjithmonë bashkon votat me mazhorancën, Luli ka zgjedhur një tjetër mënyrë të sabotojë demokratët, duke mbajtur takime në të njejtën orë me protestën.

Dhe këto takime, gjoja për zgjedhje në struktura, kur zgjedhje nuk ka, Luli po I zhvillon prej disa ditësh në të njejtën orë./ CNA

11:53 Politikë

Jorgo Goro, në SPAK

Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, ësht...

Lajmet e fundit nga