LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Antony Blinken në Shqipëri?/ Përgënjeshtron ambasada amerikane

6 Shkurt 2024, 20:37, Politikë CNA
Antony Blinken në Shqipëri?/ Përgënjeshtron ambasada
Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken do të vizitojë Tiranën më 16 shkurt.

Kështu raportuan këtë të martë “Top Channel” dhe “Report Tv”.

Mediat thanë se po punohej nga shëbimet diplomatike për finalizimin e detajeve të kësaj vizite.

Por ambasada amerikane ka përgënjeshtruar këtë lajm për “News 24”.

Ambasada nuk ka konfirmuar një vizite të Sekretarit Amerikan të Shtetit në Tiranë.

Kujtojmë se Blinken nuk ka qenë asnjëherë në Shqipëri, prej vitit 2021 kur ai mori drejtimin e diplomacisë amerikane./ CNA

11:53 Politikë

Jorgo Goro, në SPAK

Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës, Jorgo Goro, ësht...

Lajmet e fundit nga