LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje në hyrje të Kuvendit/ Noka hedh miell në drejtim të gardës

8 Shkurt 2024, 09:48, Politikë CNA
Përplasje në hyrje të Kuvendit/ Noka hedh miell në drejtim
Garda

Deputetët e opozitës, të cilët janë të përjashtuar nga seanca plenare, janë duke protestuar sot para Kuvendit.

Ndërkohë Flamur Noka ka hedhur miell ndaj gardës dhe Sekretarit të Përgjithshëm të Kuvendit, Genc Gjonçaj, duke e akuzuar këtë të fundit se nuk i lejon që të futen në Kuvend, edhe pse janë ligjvënës. 

"Garda ka marrë fytyrën e regjimit, ky nuk është urdhër, urdhër të ndalosh deputetin që të ushtrojë detyrën e tij, nuk është urdhër. Janë pasqyrë e narkoregjimit", u shpreh ai. 

Të pranishëm në këtë protestë janë edhe deputetët Alvana Vokshi dhe Bledion Nallbati.

Ndërkohë deputetët e Bashës janë futur në sallën e Kuvendit para një ore. Dhjetëra forca policie dhe të gardës ndodhen rreth Kuvendit./CNA 

Lajmet e fundit nga