LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sot seancë plenare, 23 deputetë të PD-së të përjashtuar

8 Shkurt 2024, 08:36, Politikë CNA

Sot seancë plenare, 23 deputetë të PD-së të

Këtë të enjte do të mbahet seanca e radhës plenare në Kuvendin e Shqipërisë.

Seanca plenare e sotme zhvillohet me 23 deputetë të përjashtuar.

Pas çdo kaosi në seancë, PS i ka kërkuar Sekretariatit të Etikës të marrë masa, dhe rezultati ka qenë përjashtimi i deputetëve.

Ndërkohë në rendin e ditës janë disa drafte të rëndësishme, si ai për rikthimin e basteve sportive, ligji për marrëveshjen me Italinë për emigrantët, si dhe ligji për tenderët. 

Gjithashtu, në Kuvend do të kalojë edhe ligji për dekoratat, i cili më parë u kthye nga presidenti Bajram Begaj./ CNA

Lajmet e fundit nga