LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tensionet në komisione dhe Kuvend/ Përjashtohet për 10 ditë Gazment Bardhi

7 Shkurt 2024, 15:42, Politikë CNA
Tensionet në komisione dhe Kuvend/ Përjashtohet për 10 ditë
Foto nga Kuvendi

Kreu i Grupit të PD-së, Gazment Bardhi, është përjashtuar me 10 ditë nga seancat parlamentare për shkak të tensioneve të shkaktuara në komisionin për Reformën Zgjedhore, si dhe në Kuvend.

Flamur Noka, Asllan Dogjani dhe Bledion Nallbati janë përjashtuar me 20 ditë nga seanca parlamentare.

Të hënën gjatë seancës parlamentare pati përplasje mes deputetëve të opozitës dhe gardës së Republikës pasi nuk u lejuan të futeshin në sallën e Kuvendit.

Krahas u zhvillua dhe protesta e qytetarëve para Kuvendit ku përplasje mes protestuesve dhe forcave të policisë.

Seanca u mbyll në pak minuta, ku prezent ishte dhe kryeministri Edi Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga