LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashës nuk "ia varin" as socialistët/ E lënë me gisht në gojë

8 Shkurt 2024, 10:20, Politikë CNA
Bashës nuk "ia varin" as socialistët/ E lënë me
Lulzim Basha

Deputeti Lulzim Basha ka refuzuar që të marrë fjalën në Kuvend të dhënë nga kryetarja Lindita Nikolla për 2 amendamentet e propozuara nga ai. 

Basha komunikoi sy më sy me Nikollën dhe nuk mori fjalën e dhënë.

Ndërkohë që deputetët e opozitës kanë vendosur zhurmues dhe po përplasen me gardën, Basha bashkëpunon me mazhorancën dhe mban linjën e tyre, duke u shfaqur i qetë bashkë me ushtarët e tij. 

Por, edhe mazhoranca sot ka zhgënjyer Bashën, pas ka rrëzuar dy amendamentet e propozuara nga ai. Edhe bashkëpunëtorët socialistë, nuk e marrin seriozisht Bashën. 

Por këtij të fundit, mesa duket s'i bën përshtypje asgjë. Ai dërgoi që në 8:00 të mëngjesit ushtarët e tij, për të qenë në të njëjtën linjë me Ramën./CNA 

Lajmet e fundit nga