LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paloka bën "për një lek" ushtarët e Lulit

8 Shkurt 2024, 10:11, Politikë CNA

Paloka bën "për një lek" ushtarët e Lulit

Deputeti Edi Paloka, gjatë fjalës së tij në sallën Kuvendit, pasi hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, shënjestroi edhe deputetët e Bashës. 

Ai u shpreh se këta të fundit urdhërohen nga Rama, por theksoi se nuk do të ketë seanca plenare të qeta edhe sikur të vijnë që në orën 8:00 të mëngjesit. 

"Ky që mendon sot se është i fortë që të arrestojë Sali Berishën, do t'i vijë dita. Ky nuk është parlament dhe ju e dini shumë mirë këtë. Nëse ju gënjen mendja se kështu do ecni bashkë me këta që keni marrë këtu për turpin dhe faqen e zezë, e keni gabim, lëri ta mbulojë shurra shefin tuaj, mos i shkoni pas. Hajdeni nga ora 8:00, ku t'ju japin urdhër, por parlament normal nuk mund të keni.", u shpreh Paloka./CNA 

 

Lajmet e fundit nga