LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Kuvend/ Protestë edhe brenda sallës, vendosen zhurmues

8 Shkurt 2024, 10:09, Aktualitet CNA

Kaos në Kuvend/ Protestë edhe brenda sallës, vendosen zhurmues

Një situatë kaotike është regjistruar në Kuvendin e Shqipërisë.

Ndonëse shumica e deputetëve të opozitës ndodhen jashtë sallës, disa deputetë kanë ndezur zhurmues në Kuvend.

Flamur Noka, Ina Zhupa, Dash Sula kanë bllokuar foltoren dhe nuk kanë lejuar zhvillimin normal të seancës.

Ndërkohë që deputetët protestojnë, Nikolla vijon me votimin./ CNA

Lajmet e fundit nga