LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtypi i ditës/ Titujt kryesorë, 8 shkurt 2024

8 Shkurt 2024, 07:51, Aktualitet CNA

Shtypi i ditës/ Titujt kryesorë, 8 shkurt 2024

Këtë të enjte po ju njohim me disa prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 8 shkurt 2024.

Gazeta "Telegraf" hapet me titullin kryesor: "BE dha mbi 15 mln euro për luftën kundër korrupsonit, por u vodhën nga institucionet". Një tjetër titull është: "Ismail Qemali, shembull historik".

Gazeta "Dita" si titull kryesor ka: "14 parashikime/ Nga Fatos Tarifa". Një tjetër titull është: "Histori e rrallë: Kërkohej në gjithë Shqipërinë, fshihej në shtëpinë e zv.kryeministrit…"

Gazeta "Panorama" si titull kryesor ka: " Aministia penale/ Falja e 100 protestuesve, PS pranon propozimet e PD" Të tjerë tituj janë: " Rregullorja e re e Kuvendit, Kushtetuesja pranon ankesën e 45 deputetëve të opozitës. PS përjashton edhe 4 të tjerë" dhe " Lista me pronarët/ Preken nga ndërtimet e legalizuara, kush kompensohet".

Gazeta "Shqiptare" hapet me titullin: "BIRN: Presioni detyron PS që të tërhiqet ‘nga zonat e mbrojtura’"./ CNA

Lajmet e fundit nga