LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbardhet skenari i opozitës, çfarë pritet të ndodhë sot në Kuvend

8 Shkurt 2024, 10:02, Politikë CNA

Zbardhet skenari i opozitës, çfarë pritet të ndodhë

Nga minuta në minutë pritet të nisë seanca plenare e Kuvendit.

Ndërkohë një pjesë e deputetëve të opozitës, të cilët janë përjashtuar, po protestojnë para Kuvendit, ku nuk mungojnë edhe përplasjet me gardën. 

Një pjesë e deputetëve të opozitës që do të futen në Kuvend, pritet të krijojnë kaos në sallë. 

Ndërsa "ushtarët" e Bashës janë futur në sallë rreth orës 09:00, pra një orë para se të nisë seanca. 

Ndoshta kjo është një taktikë e Bashës për t’iu shmangur tensioneve që mund të nisë opozita jashtë Kuvendit dhe në sallë./CNA 

Lajmet e fundit nga