LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nikolla heq nga rendi i ditës projektligjin për rikthimin e basteve

8 Shkurt 2024, 10:38, Politikë CNA

Nikolla heq nga rendi i ditës projektligjin për rikthimin e basteve

Seanca plenare zgjati vetëm 24 minuta këtë të enjte.

Ashtu si seancat e tjera, edhe ditën e sotme opozita shkaktoi kaos me zhurmues dhe me protesta.

Por mes zhurmës, në nisje të seancës, kryeparlamentarja Nikolla nuk përmendi projektligjin për rikthimin e lojërave të fatit.

Nikolla kishte hequr nga rendi i ditës projektligjin për rikthmin e lojërave të fatit.

Ligji i lojërave të fatit i hap rrugë ushtrimit të këtij aktiviteti, por vetëm pasi të marrë miratimin e shumicës në Parlament./ CNA

Lajmet e fundit nga