LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dash Sula “mbyt” socialistët me lekë

8 Shkurt 2024, 10:31, Politikë CNA

Dash Sula “mbyt” socialistët me lekë

Dash Sula u paraqit sot në Kuvend si kompani bastesh për të protestuar ndaj rikthimit të basteve "online".

Sula kishte përgatitur katëmonedha false, të cilat i shpërndau në sallë.

Kartëmonedhat ai i hodhi drejt deputetëve dhe ministrave.

Ndërkohë, jashtë seancës plenare, para nisjes së saj, deputeti demokrat ngriti akuzat se me rikthimin e basteve "online", mazhoranca synon të pastrojë para./ CNA

Lajmet e fundit nga