LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lul Basha ngelet me 10 "mercenarë"

8 Shkurt 2024, 11:02, Politikë CNA
Lul Basha ngelet me 10 "mercenarë"
Lulzim Basha

Lul Basha dita-ditës po braktiset nga ato pak kokrra deputetësh që i shkojnë nga pas.

Së fundmi, Basha është braktisur nga deputetja Ilda Dhori, e cila i është bashkuar shumicës së grupit parlamentar të PD-së, që drejtohet nga Gazment Bardhi.

Me ikjen e Dhorit, Lulit tashmë i kanë mbetur vetëm 10 "mercenarë" në Kuvend.

Dhe gjasat janë se Basha do të mbetet fillikat i vetëm, pasi të gjitha përpjekjet e tij për t’u shitur si një lider po i dështojnë.

Në fakt, Luli nuk është gjë tjetër veçse një dështak që ka regjistruar vetëm humbje dhe po braktiset çdo ditë e më tepër./ CNA

 

Lajmet e fundit nga