LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “kyç” gojën për akuzat e Ahmetajt

11 Shkurt 2024, 11:40, Politikë CNA
Rama “kyç” gojën për akuzat e Ahmetajt
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama është pyetur ditën e sotme nga gazetarët në lidhje me akuzat e ngritura disa ditë më parë nga ish-zv.kryeministri Arben Ahmetaj.

Gazetarët i përmendën Ramës akuzën e kërcënimeve, si dhe atë të lidhjeve me oligarkët.

Por në të dyja rastet, kreu i qeverisë iu shmang pyetjeve. Ai refuzoi të përgjigjej dhe në vend të një komenti foli për Asamblenë e PS-së.

Pavarësisht insistimit të gazetarëve, Rama “kyçi” gojën dhe u largua.

Këto pyetje kryeministrit iu drejtuan në prononcimin që ai pati me gazetarët para nisjes së Asamblesë së PS-së./ CNA

Lajmet e fundit nga