LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ndalen dorëheqjet/ Grupit të vulës i tërhiqet edhe kandidati i Kurbinit

28 Mars 2023, 16:17, Politikë CNA
Nuk ndalen dorëheqjet/ Grupit të vulës i tërhiqet edhe
Enkelejd Alibeaj dhe Genc Doçi

Tre kandidatë të Partisë Demokratike të vulës janë tërhequr nga gara për kryetar bashkish në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Mësohet se edhe një kandidat i katërt është larguar nga gara. Bëhet fjalë për kandidatin e vulës për Kurbinin, Genc Doçi.

Ashtu si edhe tre kandidatët tjerë, Doçi ka paraqitur dorëheqjen në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Kujtojmë se deri më tani kanë dhënë dorëheqjen kandidatët për Lezhën Sandër Marku, për Korçën Gjergji Gjata dhe për Librazhdin Bujar Vreto.

Ndërkohë pritet që të tjerë kandidatë të grupit të vulës të japin dorëheqjen nga gara për kryetarë bashkish./ CNA.al

Lajmet e fundit nga