LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupi i “vulës“ humbet edhe kandidatin e Vorës/ Nuk arrin të regjistrohet në zgjedhje

28 Mars 2023, 16:39, Politikë CNA

Grupi i “vulës“ humbet edhe kandidatin e Vorës/ Nuk arrin

Kandidati i Enkelejd Alibeajt për Vorën, Ibrahim Bruka nuk ka mundur të regjistrohet në zgjedhjet vendore.

Mbrëmjen e djeshme ka qenë afati i fundit për regjistrimin e kandidatëve për kryetar bashkie dhe këshillave bashkiakë për zgjedhjet e 14 majit.

Kreu i KZAZ Vorë tha se "deri mbrëmë në orën 24:00 kur ka qenë afati zyrtar për regjistrimin e kandidatëve, janë paraqitur vetëm kandidati i PS edhe koalicionit “Bashkë fitojmë".

Ibrahim Bruka në një intervistë për mediat ka zbuluar arsyen pse nuk ka arritur të regjistrohet në zgjedhje. 

Sipas tij, një arsye familjare e ka penguar regjistrimin e tij dje, por ai do të mundohet të komunikojë me KQZ sotr për të kryer procedurën. 

Në KZAZ Vorë, janë regjistruar vetëm kandidati Indrit Hoxha i koalicionit “Bashkë Fitojmë” dhe Blerim Shera, kryebashkiaku aktual i PS. 

Kujtojmë se deri më tani Enkelejd Alibeajt ka humbur 5 kandidatë, Gjergji Gjatën në Korçë, Sandër Markun në Lezhë, Bujar Vreton në Librazhd dhe Genc Doçin në Kurbin./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga