LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U ekzekutua me breshëri plumbash/38-vjeçari nipi i “Arapit të Sukthit” të skeduar për vrasje

27 Shtator 2023, 09:49, Kronika CNA
U ekzekutua me breshëri plumbash/38-vjeçari nipi i “Arapit
Foto ilustruese

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 38-vjeçarit me iniciale F. D. në Sukth të Durrësit. 

Raportohet se viktima është qëlluar me breshëri plumbash në zonën e njohur si Katund, Sukth.

Viktima nuk është person me precedent të mëparshëm penal. 

Ai është nipi i “Arapit të Sukthit”, një personazh i njohur ky për drejtësinë, me precedent kriminal në trafikun e lëndëve narkotike dhe i skeduar për vrasje. ‘Arapi i Sukthit’ në vitin 1991 është akuzuar për vrasjen e A.Cyrbja.

Policia po heton pistën e hakmarrjes pasi vëllai i 38-vjeçarit ka vrarë një person jashtë vendit.

Si ndodhi ngjarja?

Viktima ishte duke lëvizur me makinë, teksa u qëllua me automatik. Në momentin e ngjarjes viktima nuk ka qenë i vetëm në makinë.

38-vjeçari ka qenë i shoqëruar nga një shok i tij, i cili u ka shpëtuar plumbave dhe ka deklaruar se kanë qenë bashkë në një lokal dhe po ktheheshin për në shtëpi kur janë sulmuar.

 

 

Lajmet e fundit nga