LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Hap dyert shkolla e re në Sukth/ Rama: Kushtet, sipas standardeve të BE-së

9 Mars 2023, 08:23, Aktualitet CNA
Hap dyert shkolla e re në Sukth/ Rama: Kushtet, sipas standardeve të
Foto ilustruese

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ka përfunduar ndërtimi i gjimnazit "Dhosi Liperi" në Sukth.

Kjo shkollë do të hapë dyert për 300 nxënësit e saj. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se shkolla plotëson të gjitha kushtet sipas standardeve europiane.

Ky gjimnaz është një nga 18 objektet e reja arsimore të ndërtuara në tri vitet e fundit në Durrës.

“MIRËMËNGJES dhe nga shkolla e rilindur e mesme e përgjithshme 'Dhosi Liperi' në Sukth, që ka hapur dyert e dijes për 300 nxënësit e saj me kushte mësimore sipas standardeve të BE-së, duke u bërë pjesë e 18 objekteve arsimore të reja në 3 vitet e fundit në Durrës, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga