LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosja “Gërdeci”/ Ish-ministri, Fatmir Mediu, nuk paraqitet në gjyq

8 Mars 2023, 13:19, Aktualitet CNA
Dosja “Gërdeci”/ Ish-ministri, Fatmir Mediu, nuk paraqitet
Ish-ministri, Fatmir Mediu

Ish-ministri, Fatmir Mediu, nuk është paraqitur në seancën gjyqësore që po zhvillohet në GJKKO për dosjen e Gërdecit.

Mësohet se të pranishëm në seancë janë vetëm avokatët e ish-ministrit Mediu.

SPAK-u kërkon që Mediu të gjykohet për akuzat e shpërdorimit të detyrës dhe shpërdorimit të detyrës në bashkëpunim me kuadër komandues ushtarak./CNA.al

Lajmet e fundit nga