LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet avokati në Kukës/ Ndikoi në lehtësimin e masës së sigurisë të një personi

26 Shtator 2023, 18:13, Kronika CNA

Arrestohet avokati në Kukës/ Ndikoi në lehtësimin e

Policia ka vënë në pranga 38-vjeçarin me iniciale A. C., me profesion avokat. 

Ndalimi i tij erdhi si rezultat i bashkëpunimit ndërmjet Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale, në DPPSH, dhe Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës.

Dyshohet se më datë 05.03.2021, kohë kur avokati ka qenë punonjës në Prokurorinë e Kukësit, ka ushtruar ndikim të paligjshëm, për të lehtësuar masën e sigurisë, të caktuar ndaj shtetasit F. I.

Ndaj 38-vjeçarit është caktuar masa e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga