LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapja e 1700 kg kokainë në Portin e Valencias/ Kush është shqiptari në rolin e mbikëqyrësit?

26 Shtator 2023, 13:36, Kronika CNA

Kapja e 1700 kg kokainë në Portin e Valencias/ Kush është

Autoritet spanjolle kanë kapur një sasi prej 1700 kg kokainë në Portin e Valencias, që vinte nga Ekuadori me kontejnerë frutash.

Sipas mediave spanjolle, në pranga është vënë një shtetas shqiptar, identitetin e të cilit nuk e zbulojnë, por thuhet se ka aftësi ushtarake dhe njohuri të gjera operacionale.

Ky shtetas bënte rolin e mbikëqyrësit, pra vëzhgonte se si bëhej transportimi.

Karteli Ballkanik ishte organizata kriminale, e cila u godit nga autoritetet spanjolle.

Operacioni ishte i ndarë në 4 faza dhe në fund u arrit të sekuestroheshin 1700 kilogramë kokainë./ CNA

 

Lajmet e fundit nga