LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO nga vendi i ngjarjes/ Viktima në Rrëshen u ekzekutua nga 2 persona në lokalin e tij

26 Shtator 2023, 12:24, Kronika CNA
FOTO nga vendi i ngjarjes/ Viktima në Rrëshen u ekzekutua nga 2
Viktima Martin Bardhi

CNA ka siguruar foton e viktimës së atentatit të sotëm në Rrëshen, Martin Bardhit. Fotoja është shkrepur pak minuta pas breshërisë së plumbave. 60-vjeçari ndërroi jetë në vendngjarje. 

Në një deklaratë për mediat, drejtori i Policisë së Lezhës, Elezi u shpreh se viktima u qëllua për vdekje në lokalin e tij, ndërsa të plagosur mbetën personat që ishin ulur në tavolinë me të, për të cilët tha se ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Zyrtari i Lartë i Policisë tha se ishin 2 autorë të maskuar, që u larguan me një fuoristradë të zezë, që më vonë u gjet e djegur.

Sa u takon pistave të hetimit, Elezi nënvizoi se konfliktet e fisit Bardhi me fise të tjera janë të ditura, por hetimet ende vijojnë për zbardhjen e plotë të rrethanave.

Si ndodhi ngjarja më 26 mars të 2023-shit?

Fillimisht janë konfliktuar Enrik Bardhi (djali i viktimës) dhe Saimir Reçi. Më pas Enrik Bardhi shkoi në banesë dhe mori armën për ta qëlluar bashkëmoshatarin e tij.

Bashkë me Enrikun, ka shkuar edhe i ati, (viktima e atentatit të sotëm), të cilët kanë qëlluar në drejtim të makinës së blinduar të Saimir Reçit, i cili si pasojë e të shtënave, humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me bordurën e rrugës. 

Nga të shtënat nuk pati persona të lënduar. Saimir Reçi është nipi i Kastriot Reçit të ekzekutuar në 2020.

 

 

Lajmet e fundit nga