LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Garazhi i një pallati përfshihet nga flakët/ Shkrumbohet "BMW"-ja

24 Shtator 2023, 10:22, Kronika CNA
Garazhi i një pallati përfshihet nga flakët/ Shkrumbohet
Foto ilustruese

Garazhi i një pallati në Fushë-Krujë është përfshirë nga zjarri. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen Punëtori në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas asaj që raportohet kanë qenë banorët ata që kanë njoftuar zjarrfikëset të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Nga zjarri është shkrumbuar një makinë tip ‘BMW’ dhe një motoçikletë, ndërsa një mjet tjetër fatmirësisht ka shpëtuar.

Nuk dihen arsyet e zjarrit, por paraprakisht dyshohet se flakët janë shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Nuk raportohet për njerëz të lënduar, por vetëm dëme materiale. / CNA

Lajmet e fundit nga