LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mashtroi qytetaren duke u prezantuar si prokuror i SPAK/ Arrestohet 55-vjeçari

23 Shtator 2023, 10:15, Kronika CNA

Mashtroi qytetaren duke u prezantuar si prokuror i SPAK/ Arrestohet

Në emisionin investigativ “Stop” u denoncua një rast mashtrimi i një personi, i cili kishte përvetësuar shuma të konsiderueshme parash nga një shtetase, duke u prezantuar si prokuror i SPAK.

Pas denoncimit, Policia e Shtetit është vënë në lëvizje.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar  bënë të mundur arrestimin e 55-vjeçarit Vebi Brahimaj, banues në Tiranë.

Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “Mashtrimi" dhe "Përvetësimi i titullit apo i detyrës shtetërore".       

Kujtojmë se në emisionin investigativ, një grua denoncoi rastin e mashtrimit të ndodhur 10 muaj më parë, në Tetor të 2022-shit.

Brahimaj i mori 10 mijë Euro qytetares. Ai u prezantua si prokuror në SPAK dhe i premtoi, t’ia dyfishonte paratë për dy javë, pasi i duheshin për një tender të uniformave policore./ CNA

Lajmet e fundit nga