LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet Klered Bozhanaj/ Plagosi dje me armë efektivin e repartit "Shqiponja"

21 Shtator 2023, 20:01, Kronika CNA
Arrestohet Klered Bozhanaj/ Plagosi dje me armë efektivin e repartit
Arma e autorit, e sekuestruar nga policia

Policia vë në pranga autorin e plagosjes me armë zjarri të punonjësit të Policisë mbrëmjen e djeshme.

Pas një dite kërkimesh, blutë lokalizuan dhe ndaluan 42-vjeçarin Klered Bozhanaj.

Ky i fundit qëlloi mbrëmjen e djeshme në zonën e Kinostudios efektivin e policisë, i cili ishte vënë në ndjekje të tij, pasi kishte konstatuar se ishte person i dyshimtë.

Në tentativë për tu larguar, 42-vjeçari qëlloi me armë efektivin me iniciale E. A.

Blutë deklaruan se autori kishte probleme të theksuara depresioni dhe e cilësuan si një person të rrezikshëm.

Policia ofroi shumën 20 mijë euro për personat që do të jepnin informacionin të dobishëm për arrestimin e Bozhanajt./ CNA

Lajmet e fundit nga