LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkon në 93 numri i trafikantëve të arrestuar nga operacioni "Tempull", në pranga 21-vjeçari

20 Shtator 2023, 13:13, Kronika CNA
Shkon në 93 numri i trafikantëve të arrestuar nga operacioni
Foto ilustruese

Shkon në 93 numri i personave të arrestuar nga operacioni "Tempulli".

Policia ka arrestuar 21-vjeçarin me iniciale E.B., i cili ishte shpallur në kërkim për "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Njoftimi i policisë:

Vihet në pranga një 21-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, shkon në 93 numri i shtetasve të ndaluar.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në bashkëpunim me shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të megaoperacionit policor mbarëkombëtar të koduar "Tempulli", bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, kanë intensifikuar kontrollet për kapjen dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat, në Kamëz, është lokalizuar, kapur dhe ndaluar shtetasi E. B., 21 vjeç, banues në Bathore, i cili ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni./CNA

Lajmet e fundit nga