LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacioni “Tempulli”/ Kapet një tjetër person i shpallur në kërkim

21 Shtator 2023, 08:24, Kronika CNA
Megaoperacioni “Tempulli”/ Kapet një tjetër person i
Foto ilustruese

Megaoperacioni "Tempulli" vijon. Policia bën me dije se një tjetër person i shpallur në kërkim është vënë në pranga.

Bëhet fjalë për shtetasin A. Sh., 29 vjeç. Ky shtetas është kapur në rrugën “Mine Peza” më Tiranë.

Ai akuzohet për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", për të cilën i është vënë masa e sigurisë “Arrest me burg”.

"Vihet në pranga një 29-vjeçar i shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, shkon në 94 numri i shtetasve të ndaluar.

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 10 kg lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa, 3.7 kg kokainë, 150 doza heroine, 1 armë zjarri pistoletë, 12 automjete, 78 celularë, 12 peshore elektronike, 3 motomjete, 30 000 euro, 6000 paund, 4 500 000 lekë dhe 12 targa automjetesh.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, në bashkëpunim me shërbimet e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të megaoperacionit policor mbarëkombëtar të koduar "Tempulli", bazuar dhe në inteligjencën informative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni, kanë intensifikuar kontrollet për kapjen dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat, në rrugën "Mine Peza", është lokalizuar, kapur dhe vënë në pranga shtetasi A. Sh., 29 vjeç, banues në Tiranë, i cili ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve". 

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga