LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shisnin kokainë me doza në lokalet e natës së Dhërmiut/ Kapen dy të rinjtë nga Elbasani

23 Shtator 2023, 10:44, Kronika CNA

Shisnin kokainë me doza në lokalet e natës së Dhërmiut/

Komisariati i Policisë Himarë ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza.

Blutë kanë arrestuar shtetasit me iniciale G. H., 25 vjeç, dhe E. M., 21 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Ndaj tyre rëndon akuza për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip "Benz" me të cilin qarkullonin këta dy shtetas, u gjetën dhe u sekuestruan disa doza me lëndë të dyshuar kokainë, 2 aparate celulare, një sasi parash (lekë, euro, pound dhe franga) e dyshuar e përfituar nga shitja e lëndëve narkotike.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se këta dy shtetas u shisnin lëndë narkotike personave të ndryshëm, përdorues të lëndëve narkotike, në zonën e Dhërmiut, kryesisht në lokalet e natës.

Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Shisnin kokainë me doza në lokalet e natës së Dhërmiut/

Lajmet e fundit nga