LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video kompromentuese për 63-vjeçarin/ Dy të rinjtë kërcënojnë të moshuarin, i kërkojnë 3500 euro

23 Shtator 2023, 11:00, Kronika CNA
Video kompromentuese për 63-vjeçarin/ Dy të rinjtë
Foto ilustruese

Një 63-vjeçar është kërcënuar vazhdimisht nga dy të rinj në Tiranë.

Shtetasit me iniciale F. F., 23 vjeç, dhe A. H., 24 vjeçe i kishin kërkuar para të moshuarit, duke i bërë presion se do t’i publikonin disa video kompromentuese që ata dispononin.

Konkretisht ata dhe i kanë kërkuar 63-vjeçarit shumën 3500 euro për mos publikomin e videove.

Por i moshuari ka kallëzuar në polici vajzën dhe djalin, të cilët u arrestuan nën akuzën për veprën penale "Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë".

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga