LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në aksin Sukth–Manzë/ Humb jetën një person

2 Prill 2023, 21:49, Kronika CNA

Aksident në aksin Sukth–Manzë/ Humb jetën një person

Një aksident ka ndodhur në aksin Sukth-Manzë ku një makinë ka përplasur një motomjet.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë pasagjeri, i cili ndodhej në motorr.

Policia bën me dije se pas ngjarjes drejtuesi i automjetit është larguar nga vendngjarja. 

Ndërkohë policia po vijon veprimet për identifikimin dhe kapjen e tij.

Njoftimi i plotë i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 21:15, në aksin rrugor Sukth-Manzë, një automjet ende i paidentifikuar është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin M. R.

Si pasojë e përplasjes ka ndëruar jetë pasagjeri shtetasi M. N, që ndodhej në motomjet, ndërsa drejtuesi i motomjetit ndodhet në spital nën kujdesine  mjekëve.

Drejtuesi i automjetit  që shkaktoi aksidentin është larguar nga vendi i ngjarjes. Shërbimet e Policisë po vijojnë veprimet  për identifikimin dhe kapjen e tij

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA

Lajmet e fundit nga