LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Aksident i trefishtë në Pogradec/ Lëndohen 6 persona, dy në gjendje të rëndë

1 Prill 2023, 15:15, Kronika CNA

Aksident i trefishtë në Pogradec/ Lëndohen 6 persona, dy në 

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Pogradec-Qafë-Thanë në afërsi të fshatit Pojskë.

Mësohet se në aksident janë përfshirë tre automjete.

Policia raporton se nga ky aksident kanë mbetur të lënduar 6 persona ku dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ndodhet në vendngjarje për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 01.04.2023, rreth orës 14:30, në aksin rrugor Pogradec-Qafë Thanë, në afërsi të fshatit Pojskë, janë përplasur 3 automjete, konkretisht automjeti furgon tip “Benz”, me automjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin A. Y. dhe automjetin tip “Toyota” me drejtues shtetasin M. P.

Si pasojë e përplasjes, aktualisht janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore 6 shtetas, ku 2 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryhen veprimet procedurale dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit./CNA

Lajmet e fundit nga