LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen/ Merren në pyetje anëtarë të fisit Reçi, çfarë deklaruan

27 Shtator 2023, 09:27, Kronika CNA
Vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen/ Merren në pyetje
Foto ilustruese

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e Martin Bardhit në Rrëshen, ngjarje e ndodhur një ditë më parë ku ngelën të plagosur edhe 3 persona të tjerë. Policia është në kërkim të autorëve. 

Raportohet se janë marrë në pyetje në Polici pjesëtarë të fisit Reçi me të cilët kishte konflikte viktima. Këta të fundit kanë mohuar të kenë lidhje me ngjarjen.


Pas marrjes së dëshmive të shoqëruarit janë lënë sërish të lirë, ndërkohë po analizohen pamjet e kamerave të sigurisë të disa biznese në qytet si dhe përgjatë akseve rrugore nga ku mendohet se ka lëvizur automjeti i autorëve të këtij krimi.

Burime nga grupi hetimor, bëjnë me dije se makina tip Fuoristradë e përdorur në ngjarje, rezulton të ketë pasur targa të falsifikuara.

 

 

Lajmet e fundit nga