LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi në Sukth/ Lala zbardh detajet e frikshme, vrasjet e bujshme që kishte dijeni

19 Maj 2022, 08:58, Kronika CNA
Ekzekutimi në Sukth/ Lala zbardh detajet e frikshme, vrasjet e bujshme

Gazetarja Klodiana Lala ka bërë deklarata të forta në lidhje me vrasjen e 48-vjeçarit Arben Mërkuri, i njohur ndryshe si ?Maneci?.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala shkruan se Maneci kishte dijeni për vrasjen mafioze të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, atentatin ndaj Plarent Dervishaj, ekzekutimin e ish-policit Ervin Dalipaj dhe mikut të tij Juxhin Dautaj.

?Arben Mërkuri që u ekzekutua mbrëmë në Sukth ishte njeriu i besuar i Pojes!

Maneci kishte dijeni për vrasjen mafioze të gjyqtarit Skerdilajd Konomi, atentatin ndaj Plarent Dervishaj, ekzekutimin e ish policit Ervin Dalipajt dhe miku të tij Juxhin Dautaj.

Lidhja e tij me Pëllumb Muharremin, i njohur si Rrumi dihet botërisht.

Mjaft më me këto historitë që se dinim kush ishte.?-shkruan Lala./CNA.al

Ekzekutimi i 48-vjeçarit në Sukth/ Zbardhen detaje, flasin dëshmitarët

Lajmet e fundit nga