LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas mbledhjes së Asamblesë së të pandehurve, Çuçi i rikujton grupit porositë e Ramës

12 Shkurt 2024, 10:51, Aktualitet CNA
Pas mbledhjes së Asamblesë së të pandehurve,
Bledi Çuçi

Një ditë pas mbledhjes së Asamblesë së të pandehurve, Bledi Çuçi mblodhi sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste për të diskutuar mbi agjendën e javës së re në Kuvend.

Në fjalën drejtuar deputetëve të mazhorancës, fillimisht ai rikujtoi edhe njëherë porositë e kryetarit të partisë në Asamblenë e mbajtur një ditë më parë.

"Duhet një prezencë e shtuar fizike në terren sipas zonave tuaja. Konsiderojeni këtë si një periudhë fushate duke nisur që nga dje. Është shumë e rëndësishme që procesin zgjedhor brenda partisë ta ndjekim personalisht. Ka nevojë për ritëm të shtuar për të kapur afatet", u shpreh Çuçi.

Lidhur me seancën e ditës së enjte, Çuçi foli për projektligjet që janë në rendin e ditës për t'u votuar.

Bëhet fjalë për projektligjin “Për festat zyrtare e ditët përkujtimore” dhe projektligji “Për ratifikimin e marrëveshjes në lidhje me programin e shkëmbimit të studimeve universitare në Evropën Qendrore".

Sa i përket Amnistisë Penale do të shqyrtohen nëpër komisione gjatë kësaj jave amendamentet që janë propozuar në mënyrë që projektligji të shkojë për votim në seancën e javës së ardhshme....vijon 

Lajmet e fundit nga