LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë hap dyert për 560 nxënës

12 Shkurt 2024, 09:04, Aktualitet CNA

Gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë hap

Ka përfunduar rikonstruktimi i gjimnazit “Themistokli Gërmenji” në Korçë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga gjimnazi i cili është gati të hapë dyert për 560 nxënës dhe mësues.

“MIRËMËNGJES dhe me një tjetër shkollë të rilindur, gjimnazi “Themistokli Gërmenji” në Korçë, që sapo ka hapur dyert me standardet më të mira për 560 nxënës dhe mësues, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama krahas pamjeve./ CNA

Lajmet e fundit nga