LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në urgjencën e QSUT-së

11 Shkurt 2024, 08:26, Aktualitet CNA

Zjarr në urgjencën e QSUT-së

Urgjenca e QSUT-së është përfshirë nga flakët mëngjesin e kësaj të diele.

Raportohet se pacientët po transportohen me ambulancë në Spitalin e Sanatoriumit, në Sauk.

Shërbimet zjarrfikëse ndodhen pranë QSUT-së dhe po punojnë për vënien e flakëve nën kontroll.

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet dhe rrethanat e rënies së zjarrit. Megjithatë, blutë kanë nisur punën për zbardhjen e ngjarjes./ CNA

Lajmet e fundit nga