LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plehrat “mbytin” kryeqytetin/ Teliti: Paguajmë 26 milionë euro në vit për një Tiranë 18 herë më të ndotur

9 Shkurt 2024, 19:09, Aktualitet CNA

Plehrat “mbytin” kryeqytetin/ Teliti: Paguajmë 26 milionë

Nënkryetari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Dorian Teliti përmes një video të publikuar në rrjetet sociale tregon gjendjen skandaloze në të cilën ndodhet një nga zonat më të banuara të kryeqytetit nga plehrat të cilat duken se janë përhapur gjithandej.

Teliti shkruan se qytetarët i pagujnë Bahskisë Tiranë 26 milionë euro në vit për të patur një Tirtanë 18 herë më të ndotur sipas raporteve të OBSH-së .

I paguajmë Bashkisë Tiranë plot 26 milionë euro në vit për tarifat e pastrimit të rritura këto vite, por përsëri plehrat dergjen në rrugët dhe trotuaret e Kryeqytetit (shikoni videon nga zona e Astirit), njësoj si me qenë pamje të trishta nga një vend i botës së tretë.

Jo më kot raportet thonë që Tirana është 18 herë më e ndotur se normat e lejuara nga OBSH.

Plehrat rrugëve janë helm dhe sëmundje për këdo, pa dallim moshe, gjinie apo preferencash politike”, shkruan Teliti krahas videos./ CNA

Lajmet e fundit nga