LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Adea Pirdeni flet për herë të parë si ministre/ Porositë për administratën

9 Shkurt 2024, 15:49, Aktualitet CNA

Adea Pirdeni flet për herë të parë si ministre/

Ministrja e Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni, e emëruar pak javë më parë nga kryeministri Edi Rama, ka mbajtur fjalimin e parë si ministre.

Pirdeni është shprehur se ka një sfidë që i kalon kufijtë e rajonit ndërsa theksoi se aministrata duhet të pulsojë me ritmin e kohës dhe të përgatisë Shqipërinë që të bëhet pjesë e familjes evropiane.

Ministrja nënvizoi se është koha që të çmojnë kapitalin e tyre njerëzor dhe administrata të jetë një punëdhënëse tërheqëse.

“Sfida jonë i kalon kufijtë e rajonit, adminstrata duhet të pulsojë me ritmin e kohës dhe të përgatisë Shqipërinë të bëhet pjesë e familjes evropiane. Është momemnti për të çmuar kapitalin tonë njerëzor. Është e domosdoshme që administrata të jetë një punëdhënëse tërheqëse ”, tha ajo./ CNA

Lajmet e fundit nga