LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I vuri "flakën" rregullores së Kuvendit/ PS kërkon përjashtimin e Edi Palokës

9 Shkurt 2024, 15:23, Aktualitet CNA

I vuri "flakën" rregullores së Kuvendit/ PS kërkon

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e deputetit të PD-së së Berishës, Edi Paloka dhe Petrit Dodës.

Kjo kërkesë vjen pas kaosit të krijuar në Kuvend në seancën e kaluar parlamentare.

Deputeti Edi Paloka i vuri "flakën" rregullores së Kuvendit dhe si pasojë deputetët e PS kërkojnë përjashtimin e tij nga Kuvendi.

Opozita nuk është tërhequr nga aksioni i saj. Me datë 20 shkurt është paralajmëruar një protestë kombëtare nga PD e Berishës./ CNA

Lajmet e fundit nga