LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ushtari” i Bashës kundër kolegëve të tij/ “Po çojnë ujë te mulliri i Ramës”

9 Shkurt 2024, 18:55, Aktualitet CNA
“Ushtari” i Bashës kundër kolegëve të tij/
Enkelejd Alibeaj

Opozita prej kohësh ka nisur aksionin e saj brenda Kuvendit ku nuk lejon zhvillimin normal të seancave parlamentare apo mbledhjet në Komisione  pasi kërkon që të respektohen të drejtat e tyre për ngritjen e Komisioneve Hetimore, gjë të cilën mazhoranca nuk e aprovon.

Duke nisur nga kjo, opozita dhe deputetët e saj kanë protestuar duke mos lejuar që të zhvillohen seancat.

Gjatë një interviste, “ushtari” i Bashës, Enkelejd Alibeaj ka sulmuar kolegët e tij duke thënë se duke bërë të pamundur zhvillimin e komisionit të Reformës Zgjedhore po çojnë ujë në mullirin e Ramës.

“Të shitur jemi ne që e kemi thënë se ja cila është oferta jonë që PS nuk e do, apo ata të cilët bëjnë të pamundur zhvillimin e Komisionit të Reformës Zgjedhore, çojnë ujë në mullirin e Ramës. Rama nuk e do, e thotë vetë që nuk e do, por edhe ky pengim për të mos u bërë, fituesi i vetëm është Rama”, tha Alibeaj./ CNA

Lajmet e fundit nga