LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “ngre në qiell” ministren e re/ “Ti je kryeministrja e Administartës Publike, unë zëvendësi yt”

9 Shkurt 2024, 16:43, Aktualitet CNA
Rama “ngre në qiell” ministren e re/ “Ti je kryeministrja
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka treguar publikisht mbështetjne e tij për ministren e re të Administratës Publike dhe Antikorrupsionit.

Në mbyllje të fjalës së tij në mbledhjen për Energjezimin e Administratës, Rama iu drejtuar Pirdenin duke thënë se ka mbështetjen e të gjithëve duke e cilësuar si kryeministren e Administratës Publike dhe se të gjithë ministrat janë vartësit e saj, ndërsa vetë kryeministri është zëvendësi i saj.

“Ke mbështetjen time dhe të gjithëve ne, dhe nëse ka nga ata që të mbështesin me fjalë dhe jo me vepra janë 10 arsye më shumë që ti të bësh më shumë.

Ti je kryeministrja e Administratës Publike.Për Administratën Publike ministrat janë vartësit e tu. Unë jam vetëm zëvendësi yt”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga