LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha në “delir”, do nxjerrë PD nga errësira

9 Shkurt 2024, 18:29, Aktualitet CNA
Basha në “delir”, do nxjerrë PD nga errësira
Lulzim Basha

Njeriu që zhyti Partinë Demokratike në humbje, forcën më të madhe të djathtë, Luli Basha “zotohet” se do të nxjerrë PD nga errësira, pasi nën drejtimin e tij rreshtoi humbjet në seri.

Deklaratat e tij “delirante” vijnë sot nga Kruja ku flet për situatën në PD dhe ndriçmin e PD në mendje dhe në shpirt pas dy vitesh në errësirë sipas Bashës.

Basha i cili çdo ditë po braktiset dhe ka mbetur vetëm me 10 mercenarë që i ka vënë në shërbim të pushtetit, pretendon se po u tregon rrugën e duhur demokratëve të cilët prej kohësh e kanë lënë në “harresë”.

“Këto dy vite errësirë të PD, ia vlejnë vetëm nëse PD del e ndriçuar në mendje dhe në shpirt. E ndryshuar në radhë të parë me njerëzit. A jemi këtu për veten tonë për të parë se çfarë do kapim, kush një karrige deputeti dhe kush një karrige pushteti, kush ndonjë tender e kush ndonjë gjë tjetër? 

Atëherë jemi njësoj si ata që duam të largojmë. Apo jemi këtu pikërisht sepse ne marrim përsipër në emër të shumicës dërrmuese të shqiptarëve dhe për shumicën dërrmuese të shqiptarëve të ndërtojmë një qeverisje me njerëzit dhe për njerëzit.

Dhe një qeverisje me njerëzit dhe për njerëzit, gjithçka që e bën duhet t’i qëndrojë një pyetje të thjesht: kjo që bëj soti shërben krutanëve? Kjo që bëj sot i shërben shqiptarëve? Nëse kjo pyetje nuk ka përgjigje, kthehu mbrapsht se je në rrugën e gabuar”, ka thënë Basha./ CNA

Lajmet e fundit nga